Webcontent-Anzeige
MONITORING WYBRANYCH GATUNKÓW I LASÓW HCVF
Nadleśnictwo Olsztyn prowadzi regularny monitoring wybranych elementów przyrodniczych w celu uniknięcia działań, które mogłyby negatywnie wpłynąć na środowisko naturalne, ze szczególnym uwzględnieniem ekosystemów leśnych.
MONITORING FORM OCHRONY PRZYRODY (HCVF 1.1a)
Formy ochrony przyrody 2010 r.
Formy ochrony przyrody 2011 r.
Formy ochrony przyrody 2012 r.
Formy ochrony przyrody 2013 r.
Formy ochrony przyrody 2014 r.
Formy ochrony przyrody 2015 r.
Formy ochrony przyrody 2017 r.
Formy ochrony przyrody 2018 r.
Formy ochrony przyrody 2019 r.
Formy ochrony przyrody 2020 r.
Formy ochrony przyrody 2021 r.
Formy ochrony przyrody 2022 r.
MONITORING STANOWISK RZADKICH I CHRONIONYCH GATUNKÓW (HCVF 1.2)
MONITORING LICZEBNOŚCI I ZMIAN W ŚRODOWISKU POWODOWANYCH PRZEZ BOBRY W LATACH 2001, 2005, 2009, 2011, 2013
MONITORING LASÓW HCVF I POWIERZCHNI REFERENCYJNYCH
Monitoring lasów hcvf i powierzchni referencyjnych
Asset Publisher
Szkolenie kadry kierowniczej Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie
Szkolenie kadry kierowniczej Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie
W siedzibie Nadleśnictwa Olsztyn odbyło się szkolenie kadry kierowniczej Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Głównym celem było doskonalenie umiejętności zarządzania oraz pogłębienie wiedzy w kluczowych obszarach codziennej pracy służb mundurowych.
W piątek (11.04.2025 r.) w siedzibie Nadleśnictwa Olsztyn w m. Zazdrość odbyło się kompleksowe szkolenie kadry kierowniczej, którego głównym celem było doskonalenie umiejętności zarządzania oraz pogłębienie wiedzy w kluczowych obszarach codziennej pracy służb mundurowych.
Spotkanie obejmowało szereg prelekcji, których tematyka, choć różnorodna, łączyła się we wspólnym dążeniu do podnoszenia skuteczności działań i wzmacniania bezpieczeństwa społecznego.
Podczas szkolenia omówiono m.in. podstawy psychologiczne zarządzania zespołem ludzkim, co ma ogromne znaczenie w pracy na stanowisku kierowniczym, szczególnie w sytuacjach stresowych i kryzysowych. Uczestnicy spotkania zapoznali się także z procedurą wnioskowania o wsparcie działań bojowych policjantów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji, co pomoże na skuteczne i szybkie działania w wymagających tego sytuacjach.
Ważnym elementem była analiza form zabezpieczenia wydarzeń na podstawie Zarządzenia nr 20 Komendanta Głównego Policji w sprawie metod i form przygotowania i realizacji działań policyjnych w związku ze zdarzeniami szczególnymi oraz omówienie zasad działania negocjatorów policyjnych- nieodzownych w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Poruszono także temat współpracy ze strażnikami leśnymi, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście działań na terenach leśnych.
Nie zabrakło również zagadnień prawnych- uczestnicy zapoznali się z przepisami dotyczącymi cudzoziemców oraz regulacjami wynikającymi z kampanii pn. ”MOC-tak, PRZEMOC- nie”, co wpisuje się w działania profilaktyczne i edukacyjne Policji.
Tego typu szkolenia są niezwykle istotne- pozwalają na aktualizację wiedzy, wymianę doświadczeń oraz lepsze przygotowanie kierownictwa do reagowania na wyzwania współczesnej rzeczywistości.
treść artykułu oraz zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Olsztynie