PUNKT SPRZEDAŻY BEZPOŚREDNIEJ DZICZYZNY
Nadleśnictwo Olsztyn uruchomiło PUNKT SPRZEDAŻY BEZPOŚREDNIEJ DZICZYZNY.
Punkt sprzedaży bezpośredniej zlokalizowany jest przy leśniczówce Leśnictwa Nowa Wieś - Nowa Wieś 25, 11-030 Purda.
Sprzedaż bezpośrednia obejmuje wypatroszone, nieoskórowane tusze zwierząt łownych, pozyskanych w Ośrodku Hodowli Zwierzyny Nadleśnictwa Olsztyn
Tusze zwierzyny można nabyć bezpośrednio w punkcie sprzedaży po wcześniejszym złożeniu zamówienia.
Zamówienie złożyć można telefonicznie pod numerem: 693 982 179, pisemnie na adres siedziby Nadleśnictwa Olsztyn: Zazdrość 3, 10-687 Zazdrość lub na adres e-mail: olsztyn@olsztyn.lasy.gov.pl
Sprzedaż tusz odbywa się na podstawie asygnaty gotówkowej.
Cennik brutto (zł/kg):
Dzik - 5,23 zł
Sarna - 19,00 zł
Jeleń - 11,00 zł
Szczegółowe zasady sprzedaży bezpośredniej tusz określa REGULAMIN
Informacji w sprawie sprzedaży bezpośredniej udziela specjalista ds. gospodarki łowieckiej, tel: 693 982 179
Najnowsze aktualności
Ogólnopolskie Obchody Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112 w Olsztynie
Ogólnopolskie Obchody Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112 w Olsztynie
11.02. 2025 r. w Olsztynie odbyły się uroczyste obchody Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112, zorganizowane przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego Radosława Króla.
Ta ważna uroczystość była okazją do podkreślenia roli operatorów numeru alarmowego odbierających zgłoszenia alarmowe w całej Polsce.
Prezentacje swojej pracy miały również służby ratunkowe, które codziennie dbają o bezpieczeństwo mieszkańców Polski.
W wydarzeniu wzięli udział m.in. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Wiesław Leśniakiewicz oraz Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Sylwia Jaskulska.
Główne obchody miały miejsce w Hali Urania, gdzie na uczestników czekały liczne atrakcje. Zgromadzeni na miejscu uczniowie szkół z Olsztyna i regionu mieli okazję odwiedzić stoiska informacyjne, wziąć udział w pokazach ratownictwa oraz sprzętu używanego przez strażaków, policjantów, straż graniczną i inne służby. Odbyły się również prezentacje sztuk walki i pracy psa policyjnego.
Edukatorzy z Nadleśnictwa Olsztyn przybliżali gościom zagadnienia związane z bezpieczeństwem w lesie, opowiadali jak przygotować się do wyprawy leśnej co zrobić aby nie zgubić się w lesie i jak się zachować jak się to zdarzy. Promowana była także aplikacja Lasów Państwowych mBDL, która umożliwia bezpośredni dostęp do map lasów na telefonach i tabletach. Podstawową zawartością aplikacji są leśne mapy tematyczne BDL, takie jak: zagrożenia pożarowego i czasowych zakazów wstępu oraz mapa zagospodarowania turystycznego.
Fot. Przemysław Bastek, Maria Rothert-Proniewicz, Nadleśnictwo Olsztyn