Wydawca treści Wydawca treści

LKP "Lasy Olsztyńskie"

Leśny Kompleks Promocyjny „Lasy Olsztyńskie” ma 35 310 hektarów. Obejmuje teren Nadleśnictw Olsztyn i Kudypy oraz Lasy gminy Olsztyn.

Leśny Kompleks Promocyjny „Lasy Olsztyńskie" ma 35 310 hektarów. Obejmuje teren Nadleśnictw Olsztyn i Kudypy oraz Lasy gminy Olsztyn. Powstanie kompleksu umożliwiło dalszy rozwój takich kluczowych z punktu widzenia ochrony przyrody i edukacji leśnej obiektów, jak Arboretum w Kudypach, czy też Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych w Dąbrówce. Powołanie Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Olsztyńskie"  oznacza także budowę w podolsztyńskich lasach nowych ścieżek edukacyjnych i innych obiektów, służących, jak najlepszemu udostępnianiu lasu społeczeństwu. Czym w takim razie są Leśne Kompleksy Promocyjne? To zwarte obszary lasu, w których leśnicy pokazują, że można skutecznie pogodzić najważniejsze zadania leśnictwa: produkcję drewna, ochronę przyrody i udostępnianie lasu społeczeństwu. W Leśnych Kompleksach Promocyjnych testuje się nowe technologie leśne i prowadzi doświadczenia.  LKP to także platforma współpracy leśników ze społeczeństwem. Każdy LKP posiada swoją radę naukowo-społeczną. Tworzą ją lokalni samorządowcy, naukowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, czy też mediów.  Na terenie RDLP w Olsztynie funkcjonuje także LKP „Lasy Mazurskie". Obejmuje on Puszczę Piską a na jego terenie znajdują się takie atrakcje jak Leśny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Spychowie, Muzeum Leśne w Nadleśnictwie Spychowo, liczne ścieżki rowerowe i dydaktyczne, czy też izba leśna w Nadleśnictwie Strzałowo.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Zakaz wstępu do lasu

Zakaz wstępu do lasu

W skutek nawałnicy, która wieczorem 11 lipca br. spustoszyła znaczną część lasów Nadleśnictwa Olsztyn, decyzją Nadleśniczego Nadleśnictwa Olsztyn wprowadzono okresowy zakaz wstępu do lasu w Leśnictwach Mendryny, Graszk i Gaj. Zakaz ten obowiązuje od 24 lipca 2024 r. do 31 października 2024 r.

Zakaz został wprowadzony by uniknąć ryzyka wypadków. Poskręcane, zawieszone i połamane konary, jak i całe drzewa stanowią dla każdego śmiertelne niebezpieczeństwo.

Apelujemy o ostrożność, rozsądek i respektowanie ww. zakazu, odłóżmy spacery na inny termin. Leśnicy we współpracy z innymi służbami na bieżąco usuwają powalone i połamane drzewa, by udrożnić drogi i zapewnić wszystkim bezpieczeństwo.