Telefon interwencyjny ws. lęgów ptasich

Numer telefonu służy do informowania o przypadkach uszkodzeń lęgów ptasich na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Leśnik, z którym się Państwo skontaktują podejmie interwencję, by pomóc poszkodowanym ptakom. Aby interwencja mogła przebiegać sprawnie, prosimy o jak najbardziej precyzyjne określenie lokalizacji i przesłanie fotografii z miejsca zdarzenia.

W przypadku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt właściwy kontakt to policja. Gdy w efekcie kolizji zwierzę zostało ranne, policjanci powinni skontaktować się z lekarzem weterynarii. Weterynarz podejmie decyzję, w jaki sposób pomóc czy też skrócić cierpienie zwierzęcia.

Przypominamy, że młode zwierzęta – ssaki, wyrośnięte pisklęta ptaków, czyli podloty – na ogół nie potrzebują pomocy człowieka. Ich taktyka to pozostawanie w ukryciu, gdy rodzice żerują bądź zdobywają pokarm dla potomstwa. Oceńmy, czy zwierzę nie jest poturbowane lub poranione. Jeśli nie, to zostawmy je tam, gdzie jest. Nie dotykamy zwierząt!

Telefon interwencyjny

693 982 171, 89 526 89 17

Dodatkowe informacje


Asset Publisher Asset Publisher

Back

Nietypowy pacjent w Ośrodku Rehabilitacji

Nietypowy pacjent w Ośrodku Rehabilitacji

Nietypowy pacjent w Ośrodku Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych Nadleśnictwa Olsztyn

Dzięki interwencji pracowników Urzędu Gminy Kiwity, 3 lipca br. trafił do nas łabędź niemy – pisklę w puchu.

Przez ponad 3 miesiące troskliwie zajmował się nim nasz Inżynier Nadzoru Paweł Bednarczyk, który prowadzi Ośrodek w Leśnictwie Dąbrówka. W piątek 11 października pacjent został wypuszczony na wolność.

Ośrodek Rehabilitacji funkcjonuje w leśnictwie Dąbrówka od 1996 roku. Jest to miejsce, w którym chore lub ranne dzikie ptaki drapieżne mogą wracać do zdrowia i odzyskiwać pełną sprawność.

Więcej o Ośrodku można poczytać na naszej stronie internetowej:

https://olsztyn.olsztyn.lasy.gov.pl/osrodek-rehabilitacji-ptakow-drapieznych

 

Fot. Leśniczy Leśnictwa Dąbrówka Jarosław Sikorski i Archiwum Urzędu Gminy Kiwity