Asset Publisher Asset Publisher

CERTYFIKATY

 

25 sierpnia 2011 r. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie otrzymała certyfikat PEFC. Jest to potwierdzenie prawidłowego gospodarowania lasami na terenie RDLP Olsztyn.

Olsztyńscy leśnicy przygotowywali się do procesu certyfikacji gospodarki leśnej w systemie PEFC od końca 2009 r. Proces ten obejmował m.in. szkolenia pracowników. W drugiej połowie lipca 2011 r. w biurze RDLP i podległych nadleśnictwach został przeprowadzony dwuetapowy audyt certyfikujący. Audyt wykonała, wyłoniona w przetargu, firma SGS Polska.

W wyniku przeprowadzonego transferu akredytowanej certyfikacji gospodarki leśnej w systemie PEFC oraz pozytywnym wynikiem audytu nadzoru, RDLP w Olsztynie otrzymała nowy certyfikat wystawiony przez firmę SGS Polska spółka z o.o. Certification and Business Enhancement  o nr PL20/1447 ważny do 10.08.2026 r.

PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification) jest pozarządową, niezależną, międzynarodową organizacją non-profit, która została założona w 1999 r. przez 11 narodowych organizacji PEFC z krajów europejskich. Głównym celemjej powołania jest promocja zrównoważonej gospodarki leśnej poprzez procesy certyfikacyjne wykonywane przez niezależne, wyspecjalizowane jednostki. Dotąd certyfikacji PEFC poddano ponad 200 mln ha lasów na świecie.

Certyfikat PEFC

 

 


Asset Publisher Asset Publisher

Back

Ogromne wsparcie dla Szpitala Dziecięcego w Olsztynie od Lasów Państwowych

Ogromne wsparcie dla Szpitala Dziecięcego w Olsztynie od Lasów Państwowych

Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie Adam Roczniak w imieniu olsztyńskich leśników przekazał dziś czek o wartości 400 tys. zł Wojewódzkiemu Specjalistycznemu Szpitalowi Dziecięcemu w Olsztynie. Pieniądze te zostaną przeznaczone na zakup zestawu nowoczesnych bronchofiberoskopów z torami wizyjnymi, które będą stosowane przez laryngologów i pulmonologów zarówno w Oddziale Otolaryngologii, jak i na Bloku operacyjnym.

Zabieg bronchofiberoskopii stanowi nieocenioną metodę diagnostyczną i terapeutyczną w wielu schorzeniach układu oddechowego i nie tylko – podkreśla lek. Piotr Denisiuk, ordynator Oddziału Otolaryngologii w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. - Dzięki zastosowaniu tego urządzenia będziemy mogli m. in. pobierać wycinki lub popłuczyny z dróg oddechowych, a także usuwać ciała obce u dzieci. Ich obecność w drogach oddechowych może stanowić zagrożenie życia.

Dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Szpitala Dziecięcego w Olsztynie zaznacza, że przekazanie przez olsztyńskich leśników 400 tys. zł jest bardzo znaczącym wkładem w rozwój szpitala.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym Darczyńcom, że to właśnie nasz szpital został beneficjentem tej darowizny. Sprzęt, który zakupimy za te pieniądze, jest nam bardzo potrzebny, gdyż wchodzimy w coraz większy zakres leczenia pacjentów, leczymy coraz bardziej skomplikowane jednostki chorobowe u dzieci, wchodzimy w leczenie chorób rzadkich, rozwijamy bazę i w związku z tym lekarze specjaliści muszą dysponować nowoczesną aparaturą – mówi dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek. - Żeby nadążać za tymi innowacjami musimy bardzo dużo inwestować. Poza dotacjami z Ministerstwa Zdrowia, Organu Założycielskiego czy inwestowania środków własnych, tego typu dotacje wspaniale uzupełniają nasze potrzeby.