Asset Publisher Asset Publisher

URZĄDZANIE LASU

Gospodarka leśna w Lasach Państwowych prowadzona jest na podstawie planów urządzenia lasu, sporządzanych dla nadleśnictw na 10 lat. Wykonują je dla Lasów Państwowych specjalistyczne jednostki, m.in. Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej (BULiGL). Plany urządzenia lasu, po konsultacjach z udziałem społeczeństwa, są zatwierdzane decyzją Ministra Środowiska.

Plan urządzenia lasu wykonywany jest na podstawie obowiązującej w Lasach Państwowych instrukcji, zawiera m.in.:

  • opis lasów i gruntów przeznaczonych do zalesienia,
  • analizę gospodarki leśnej w minionym okresie,
  • program ochrony przyrody,
  • określenie zadań związanych z pozyskaniem drewna, zalesieniami i odnowieniami, pielęgnacją i ochroną lasu, gospodarką łowiecką i tworzeniem infrastruktury leśnej (budynki, drogi).

Działalność Nadleśnictwa Olsztyn oparta jest na podstawie aktualnego Planu Urządzenia Lasu na okres 01.01.2015 r. - 31.12.2024 r. Plan ten został zatwierdzony decyzją Ministra Środowiska nr DLP-I-611-54/29508/15/LP z dnia 04.08.2015 r.

 

Treść decyzji Ministra i opis ogólny Nadleśnictwa (Elaborat) do pobrania poniżej.


Decyzja Ministra w sprawie PUL

Elaborat - ogólny opis Nadleśnictwa Olsztyn

Program ochrony przyrody

Prognoza oddziaływania na środowisko

 


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Bezpieczne wakacje 2024

Bezpieczne wakacje 2024

18 czerwca na Polu Kempingowym w Tumianach nad Jeziorem Pisz odbył się festyn prewencyjno-edukacyjny „Bezpieczne wakacje 2024” zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe wspólnie z Komendą Miejską Policji w Olsztynie.

Podczas wydarzenia odbyły się m.in. pokazy ratownictwa wodnego, demonstracja udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, pokazy akcji straży pożarnej, czy pokaz zadań wykonywanych przez policyjnego psa służbowego.

Wydarzenie było okazją do uświadomienia dzieciom jakie umiejętności i wiedza jest potrzebna do spędzenia bezpiecznych wakacji nad wodą, czy też w lesie.

Pokazom towarzyszyły konkursy, prelekcje, gry i zabawy z nagrodami.

Nadleśnictwo Olsztyn przygotowało stoisko na którym można było m.in. dowiedzieć się nt. jak przygotować się do wycieczki do lasu, zapoznać się z zagrożeniami, które mogą je spotkać w lesie, odpowiedzieć na pytania związane z leśnymi mieszkańcami oraz poznać leśny savoir-vivre.

Fot. Przemysław Bastek