Asset Publisher Asset Publisher

PUNKT SPRZEDAŻY BEZPOŚREDNIEJ DZICZYZNY

Nadleśnictwo Olsztyn uruchomiło PUNKT SPRZEDAŻY BEZPOŚREDNIEJ DZICZYZNY.

Punkt sprzedaży bezpośredniej zlokalizowany jest przy leśniczówce Leśnictwa Nowa Wieś - Nowa Wieś 25, 11-030 Purda.

 

 

Sprzedaż bezpośrednia obejmuje wypatroszone, nieoskórowane tusze zwierząt łownych, pozyskanych w Ośrodku Hodowli Zwierzyny Nadleśnictwa Olsztyn

Tusze zwierzyny można nabyć bezpośrednio w punkcie sprzedaży po wcześniejszym złożeniu zamówienia.

Zamówienie złożyć można telefonicznie pod numerem: 693 982 179 pisemnie na adres siedziby Nadleśnictwa Olsztyn: Zazdrość 3, 10-687 Zazdrość lub na adres e-mail: olsztyn@olsztyn.lasy.gov.pl

Sprzedaż tusz odbywa się na podstawie asygnaty gotówkowej.

 

Cennik brutto (zł/kg):

Dzik - 5,23 zł

Sarna - 19,00 zł

Jeleń - 11,00 zł

 

 

Szczegółowe zasady sprzedaży bezpośredniej tusz określa REGULAMIN

Informacji w sprawie sprzedaży bezpośredniej udziela specjalista ds. gospodarki łowieckiej, tel: 693 982 179


Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Szkolenie kadry kierowniczej Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie

Szkolenie kadry kierowniczej Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie

W siedzibie Nadleśnictwa Olsztyn odbyło się szkolenie kadry kierowniczej Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Głównym celem było doskonalenie umiejętności zarządzania oraz pogłębienie wiedzy w kluczowych obszarach codziennej pracy służb mundurowych.

W piątek (11.04.2025 r.) w siedzibie Nadleśnictwa Olsztyn w m. Zazdrość odbyło się kompleksowe szkolenie kadry kierowniczej, którego głównym celem było doskonalenie umiejętności zarządzania oraz pogłębienie wiedzy w kluczowych obszarach codziennej pracy służb mundurowych.

 Spotkanie obejmowało szereg prelekcji, których tematyka, choć różnorodna, łączyła się we wspólnym dążeniu do podnoszenia skuteczności działań i wzmacniania bezpieczeństwa społecznego.

Podczas szkolenia omówiono m.in. podstawy psychologiczne zarządzania zespołem ludzkim, co ma ogromne znaczenie w pracy na stanowisku kierowniczym, szczególnie w sytuacjach stresowych i kryzysowych. Uczestnicy spotkania zapoznali się także z procedurą wnioskowania o wsparcie działań bojowych policjantów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji, co pomoże na skuteczne i szybkie działania w wymagających tego sytuacjach.

Ważnym elementem była analiza form zabezpieczenia wydarzeń na podstawie Zarządzenia nr 20 Komendanta Głównego Policji w sprawie metod i form przygotowania i realizacji działań policyjnych w związku ze zdarzeniami szczególnymi oraz omówienie zasad działania negocjatorów policyjnych- nieodzownych w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Poruszono także temat współpracy ze strażnikami leśnymi, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście działań na terenach leśnych.

Nie zabrakło również zagadnień prawnych- uczestnicy zapoznali się z przepisami dotyczącymi cudzoziemców oraz regulacjami wynikającymi z kampanii pn. ”MOC-tak, PRZEMOC- nie”, co wpisuje się w działania profilaktyczne i edukacyjne Policji.

Tego typu szkolenia są niezwykle istotne- pozwalają na aktualizację wiedzy, wymianę doświadczeń oraz lepsze przygotowanie kierownictwa do reagowania na wyzwania współczesnej rzeczywistości.

treść artykułu oraz zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Olsztynie