Bieganie

Bieganie to dziś, obok jazdy na rowerze, najpopularniejszy sport uprawiany przez Polaków.

Geocaching

Marzyliście w dzieciństwie o poszukiwaniu skarbów, niczym bohaterowie powieści Roberta L. Stevensona czy filmów o dzielnym Indianie Jonesie? Jeśli dodatkowo uważacie, że poszukiwanie może być ciekawsze niż sam skarb, to geocaching jest czymś dla was.

Jazda konna

Już ponad 7 tysięcy kilometrów tras konnych wyznaczyły Lasy Państwowe dla miłośników wypoczynku w siodle.

Narciarstwo biegowe

O ile skoki narciarskie to sport dla wyczynowców, to biegać na nartach może prawie każdy. A leśne ścieżki wydają się do tego wręcz stworzone.

Nordic walking

Nordic walking to prawdziwy fenomen, jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce i Europie, młodszy niż większość osób go uprawiających.

Psie zaprzęgi

Błękitne niebo. Wzdłuż drogi stoją rzędy drzew w białych czapach. Spod płóz sanek, ciągniętych przez dwie pary puszystych psów, pryskają w górę kawałki zmrożonego śniegu. Człowiek stojący na sankach krzyczy w niezrozumiałym języku. To nie jest obrazek z dalekiej Laponii, ani ekranizacja książki Jacka Londona, ale coraz częstszy widok w naszym kraju.

Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Wykład dla Koła Miłośników Lasu i Militariów LOK przy ATW

Wykład dla Koła Miłośników Lasu i Militariów LOK przy ATW

6 czerwca 2024r. nasz Strażnik Leśny Przemysław Bastek było gościem spotkania członków Koła Miłośników Lasu i Militariów LOK przy ATW w Olsztynie, gdzie miał okazję opowiedzieć zebranym o trudnej i często niebezpiecznej  pracy strażników leśnych.

Charakter działalności zawodowej strażnika leśnego jest powiązany z ochroną lasu poprzez walkę z sytuacjami takimi jak kradzieże drewna, zbieranie zagrożonych gatunków i kłusownictwo, a także wszelkimi działalnościami zagrażającymi w swoim charakterze bezpieczeństwu lasu. Ostrzega, uwrażliwia i tłumi zachowania niekorzystne.

Strażnik leśny oprócz sprawowania funkcji mundurowego, prowadzi także działania edukacyjne, tłumacząc zasady funkcjonowania ekosystemu leśnego.

Praca strażników leśnych jest trudna i niebezpieczna. Dlatego tak ważne są regularne szkolenia doskonalące technikę i utrwalające wiedzę pozwalającą na szybkie i trafne podejmowanie decyzji.