Lista aktualności Lista aktualności

"Aktywnie i ekologicznie" na Polanie Kielarskiej

W dniu 16.10.2022 na terenie Nadleśnictwa Olsztyn odbył się piknik rekreacyjno – przyrodniczy pn. nazwie „Aktywnie i Ekologicznie”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie „Są Wolniejsi”, na Polanie Kielarskiej w Leśnictwie Zazdrość. Lasy Państwowe zostały partnerem wydarzenia.

Nadleśnictwo Olsztyn udostępniło teren, przygotowało drewno i kijki na ognisko oraz udostępniło worki i rękawiczki dla  osób, które wzięły udział w akcji zbierania śmieci z Polany Kielarskiej i okolicznych terenów leśnych.

Osoby biorące udział w wydarzeniu mogły wybrać udział w biegu (ok. 7 km), przejeździe rowerem (ok. 15 km) lub spacerze (ok. 3 km).

Uczestnicy spaceru mieli możliwość zapoznania się z fauną, florą oraz ciekawostkami dotyczącymi trasy, z którymi zapoznawała pani mgr inż. Ewa Chećko z Katedry Leśnictwa i Ekologii Lasu UWM w Olsztynie.

Ochotnicy wzięli udział w konkursie wiedzy na temat miejsca spotkania i jego walorów przyrodniczych oraz konkursie na temat ekologii.

Była również okazja do obserwacji zamieszkujących okolicę ptaków, dzięki „kącikowi ornitologicznemu” zorganizowanemu przez pana Andrzeja Banacha.

Podczas wydarzenia odbyły się również konkursy sportowe i sprawnościowe dla dzieci i dorosłych.

Udział w wydarzeniu wzięło ponad 220 osób.

 

Fot. Elżbieta Ciećko